‘BİR+BİR’ nisan sayısı çıktı..

(Fotoğraf : JEANNE MOREAU.. bu fotoğraf BİR+BİR’in bu ay çıkan 2. sayısının kapak fotoğrafı..)

‘BİR+BİR’in ikinci sayısı çıktı..

 yine aynı nakaratla yazmak istemem ama ne yapalım ROLL dergisinin yerini alması biraz zaman alacak ve zor olacak BİR+BİR’in.. ne kadar kızgın olsak da , ROLL çıkmayan bir kafeste bırakılsak da , yine de BİR+BİR’in arkasında duracağız.. belki bir gün ROLL dergisinin ‘ikizi’ deriz BİR+BİR için.. aradaki soğukluk zamanla geçer umarım..

BİR+BİR nisan 2010 sayısı bayilerin raflarında yer aldı.. dolu dolu bir sayı yine.. oğuz atay’ın iki oyunu ile ilgili röportajlar ve yazılar var.. hayko-cepkin & hatice gökçe , peter gabriel , cemal kafadar , kerem güney , istanbul film festivali , john lennon , joseph losey , hindi zahra , jean ferrat ile ilgili yazılar ve röportajlar da var.. tabi sabit köşelerde yine güzel , ilginç yazılar mevcut..

BİR+BİR’in bu sayıdaki kapağı çok güzel bir ‘JEANNE MOREAU’ fotoğrafı ve ‘arzuhal’ yazısı da ona ayrılmış.. kaç kişinin kalbini yakıp geçtin ‘JEANNE MOREAU’ ve hala kaç kişiyi yakıp geçiyorsun bilinmez ama beni ilk kez yüce tanrım truffaut’nun ‘jules et jim’ filminde yakmıştın ve yanmaya devam ediyorum..

neyse özele girmeyelim daha fazla.. ee daha ne duruyorsunuz , daha çok kopya verelim mi dergiden , hafta sonu  da geliyor hadi koşun kendinize BİR+BİR almaya..

Crockett..

(Fotoğraf : ‘Jules et Jim’ – Yönetmen : François Truffaut..) 

Comments are closed.