BORNOVA BORNOVA.. – İNAN TEMELKURAN

‘12 Eylül Türkiye’nin üzerine asfalt çekti. Biz onu çatlatan otlar olmak niyetindeyiz..’-İNAN TEMELKURAN 

Sinopsis : 

Film hayallerimizin iyice küçüldüğü, ruh sağlığımızı bozmadan yaşamanın zorlaştığı bir dönemde geçer. Sıradan hayatlar büyük umutlara dönüşmüştür.


“Ah bize de bir şans verilse” diye diye mahalle bakkalının önünde günlerini geçiren Salih ve Hakan abi-kardeş gibidirler. Askerden yeni dönen ve sakatlık yüzünden futbolculuk kariyeri başlamadan bitmiş olan Hakan vasıfsız ve işsizdir. Taksici olmayı bekler. Mahallenin psikopatı Salih abisi onu dinleyen ona kendince öğütler veren tek kişidir. İyi ve eğitimli bir aileden gelen Salih mahalledeki her türlü yasadışı işe bulaşır. Çevredeki herkes ondan korkar. Hakan’ın “hasta olduğu” ama konuşmaya cesaret edemediği liseli Özlem de buna dahildir.


Erotik fanteziler yazarak geçimini sağlayan felsefe doktora öğrencisi Murat Salih’in çocukluk arkadaşıdır. Hakan’a, Salih ve Özlem arasında geçen ve erotik fantezi olarak kullandığı bir olayı anlatır. Hakan, hayalkırıklığına uğramış ve kafası karışık olarak anlatılanların tamamını öğrenmek için Özlem’in evine doğru yola çıkar. Özlem ise Hakan’ı görünce ondan korkar. Ancak hiçbir şey anlatıldığı gibi değildir. Olaylar buradan sonra gelişir.
 

 

(Fotoğraf : İnan Temelkuran)

Yapım:2009 ~ Türkiye

Yönetmen:İnan Temelkuran

Senaryo:İnan Temelkuran

Yapımcı:İnan Temelkuran

Görüntü Yönetmeni:Enrique Santiago Silguero

Müzik:Harun İyicil,  Ferit Özgüner

Süre:1 saat 32 dk 

 

Bornova Bornova’nın 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde aldığı ödüller:

 

En İyi Film: Bornova Bornova
En İyi Erkek Oyuncu: Öner Erkan – Bornova Bornova
En İyi Kurgu: Erkan Tekemen – Bornova Bornova
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Damla Sönmez – Bornova Bornova

www.bornovabornovafilmi.com

Comments are closed.