‘aylak adamlar ve babaaziz’ – Ankaralı CEVO..

‘sevgili aylak adamlar kısa bir süre önce sevgili arkadaşım(ız) ‘sarı’ sayesinde sizlerden haberdar oldum ve sizi takip etmeye başladım. öncelikle yazdığınız ufuk açıcı, entellektüel, afili, yararlı ve unuttuğumuz bazı şeyleri bizlere tekrar hatırlatıp öğrenimimize katkıda bulunan yazılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. bir zamanlar içtiğim antidepresanlar kadar bağımlılık yaptınız diyebilirim, zira bilgisayarı her açtığımda aylak adamları ziyaret etme ihtiyacını hissediyorum.
yıllar önce ‘crockett’ hodja bana yusuf babanın kült eseri ‘’aylak adamı’’ hediye etmişti. aylak olduğumu gözlemlemiş sanırım aylak arkadaşım. zira aylak aylak yaptığım moda sahili gezilerimi bir düre sonra beraber yapmaya başlamıştık. ben gökyüzüne bakar, ‘crockett’ hodja denize. (deniz kızı mı beklerdi anlayamadım hiçbir zaman)
aylak adamlar güzel şeyler yazıyorsunuz , onlardan bir tanesi de bu hafta yayınladığınız babaaziz filminden pasajlar. bu bahaneyle tebrikleri ‘altın tepsi’ içinde olmasa da naçizane email yoluyla iletmek istedim. babaaziz benim de çok başarılı bulduğum bir film. film demek doğru mu bilmiyorum. başka birşey. tasavvuf deryasından damıtılmış damlaların kurgulanıp bir araya gelmiş hali. her bir sahne için günlerce konuşulabilir, yüzlerce kitap yazılabilir. diğer yazdığınız yazılarla aynı çizgide olmaması, farklı bir ideolojik görüşü temsil etmesine rağmen sayfanızda yer alması beni ayrıca sevindirdiğini söylemeliyim. hakikat inandırır, samimiyet dinlettirir.
bu ve benzeri yazılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. aylaklığınız daim olsun….’

‘ankaralı’ cevo..

27.10.2010

(fotoğraf : ‘ankaralı’ cevo.. – peri suyu , bingöl..)

Comments are closed.